Aktualności

Spotkanie Federacji

Co roku przełożone naszych klasztorów spotykają się na rekolekcjach i obradach pod przewodnictwem Matki Prezeski i z udziałem Ojca Asystenta Federacji. W tym roku spotkanie takie miało miejsce w naszym klasztorze w Pniewach w dniach: 18-24 listopad 2017r. 

  Rekolekcje dla Matek Przełożonych Klasztorów Federacji Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w dniach 18 – 22 listopada 2017, prowadził Minister Prowincjalny Prowincji św. Jadwigi o. Alan Brzyski OFM.

W tym roku podczas spotkania odbyła się Kapituła wyborcza w związku z końcem sześcioletniej kadencji dotychczasowej Prezeski M. M. Serafiny Ostrowskiej. W kapitule wyborczej brały udział Przełożone klasztorów: z Castelnaudary we Francji, z Bydgoszczy, Elbląga, Kęt, Kłodzka, Słupska, Pniew i Ząbkowic Śl. oraz delegatki z poszczgólnych klasztorów.  24 listopada 2017 r. na kolejne 6 lat została wybrana prezeską Federacji św. Klary - M. M. Serafina Ostrowska z Pniew. Pierwszą radną federacji została M. M. Weronika Ostrowska z Pniew, drugą radną - M. M. Franciszka Hajduk z Kęt. 

Klaryski od Wieczystej Adoracji tworzą Federację św. Klary, w skład której wchodzą klasztory w Polsce: z Bydgoszczy, Elbląga, Kęt, Kłodzka, Słupska, Pniew i Ząbkowic Śl. oraz klasztory we Francji: Troyes i Castelnaudary. Klasztor w Hajnówce, który jest fundacją klasztoru pniewskiego oczekuje na kanoniczne erygowanie i wówczas prawnie będzie przynależał do federacji.

Asystentem Federacji św. Klary jest br. Juliusz Pyrek OFMCap. z Zakroczymia.

 

Nasze prace


Haft

ręczny, maszynowy, komputerowy

Więcej

Figurki gipsowe

białe, kolorowe, stylizowane na drewno

Więcej

Różańce

ręcznie plecione ze sznurka satynowego

Więcej
 

Kto jest na linii

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Intencje modlitewne można składać telefonicznie lub listownie

  • Telefon: +48 61 2910240
  • Email: pniewy@klaryski.org
  • WWW: www.pniewy.klaryski.org