Aktualności

Spotkanie Federacji

Co roku przełożone naszych klasztorów spotykają się na rekolekcjach i obradach pod przewodnictwem Matki Prezeski i z udziałem Ojca Asystenta Federacji. W tym roku spotkanie takie miało miejsce w naszym klasztorze w Pniewach w dniach: 18-24 listopad 2017r. 

  Rekolekcje dla Matek Przełożonych Klasztorów Federacji Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w dniach 18 – 22 listopada 2017, prowadził Minister Prowincjalny Prowincji św. Jadwigi o. Alan Brzyski OFM.

W tym roku podczas spotkania odbyła się Kapituła wyborcza w związku z końcem sześcioletniej kadencji dotychczasowej Prezeski M. M. Serafiny Ostrowskiej. W kapitule wyborczej brały udział Przełożone klasztorów: z Castelnaudary we Francji, z Bydgoszczy, Elbląga, Kęt, Kłodzka, Słupska, Pniew i Ząbkowic Śl. oraz delegatki z poszczgólnych klasztorów.  24 listopada 2017 r. na kolejne 6 lat została wybrana prezeską Federacji św. Klary - M. M. Serafina Ostrowska z Pniew. Pierwszą radną federacji została M. M. Weronika Ostrowska z Pniew, drugą radną - M. M. Franciszka Hajduk z Kęt. 

Klaryski od Wieczystej Adoracji tworzą Federację św. Klary, w skład której wchodzą klasztory w Polsce: z Bydgoszczy, Elbląga, Kęt, Kłodzka, Słupska, Pniew i Ząbkowic Śl. oraz klasztory we Francji: Troyes i Castelnaudary. Klasztor w Hajnówce, który jest fundacją klasztoru pniewskiego oczekuje na kanoniczne erygowanie i wówczas prawnie będzie przynależał do federacji.

Asystentem Federacji św. Klary jest br. Juliusz Pyrek OFMCap. z Zakroczymia.

 

Nasze prace


Haft

ręczny, maszynowy, komputerowy

Więcej

Różańce

ręcznie plecione ze sznurka satynowego

Więcej
 

Kto jest na linii

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Intencje modlitewne można składać telefonicznie lub listownie

  • Telefon: +48 61 2910240
  • Email: pniewy@klaryski.org
  • WWW: www.pniewy.klaryski.org