Aktualności

Złoty Jubileusz

31 maja 1967 r. dekretem ks. kard. Stefana Wyszyńskiego został zatwierdzony nowy dom zakonny Mniszek Klarysek do Wieczystej Adoracji w Podpniewkach. Po pięciu latach siostry przeniosły się do Pniew, gdzie zamieszkały w prebendzie przy kościele pw. Ducha Świętego.

Dziś nie ma już śladu dawnej prebendy, która stała się częścią klasztoru połączonego z kościołem. Od 30 lat siostry nieustannie, dniem i nocą trwają przed Najświętszym Sakramentem dziękując Bogu za Jego niezmierzoną miłość i wypraszając łaski dla całego Kościoła.
 

4 czerwca 2017 r. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego będziemy przeżywać odpust w naszym kościele. Chcemy też dziękować Bogu za 50 lat istnienia klasztoru i 30 lat wieczystej adoracji Jezusa Hostii. Naszą wdzięczność pragniemy okazać także ludziom za trudy jakie ponieśli w tworzeniu klasztoru. Wielu z nich jest już w wieczności i modlimy się za nich, aby była to szczęśliwa wieczność. Natomiast od wielu lat wspiera nas na różne sposoby wiele osób i dzięki temu możemy wypełniać nasze powołanie.

Zapraszamy serdecznie naszych przyjaciół i dobrodziejów, a także wszystkich, którzy chcą z nami się modlić 4 czerwca o godz. 11.00 na Mszę Świętą pod przewodnictwem bpa Damiana Bryla.

 Plakat

Nasze prace


Haft

ręczny, maszynowy, komputerowy

Więcej

Różańce

ręcznie plecione ze sznurka satynowego

Więcej
 

Kto jest na linii

Odwiedza nas 1113 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Intencje modlitewne można składać telefonicznie lub listownie

  • Telefon: +48 61 2910240
  • Email: pniewy@klaryski.org
  • WWW: www.pniewy.klaryski.org